DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

21 i 22 stycznia, to bardzo wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła, mimo styczniowego mrozu. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji. To właśnie Babcia i Dziadek kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. Kiedy odbierają wnuki z przedszkola dostrzec można silne więzi łączące oba pokolenia.

Starsze grupy przedszkolne celebrowały Dzień Babci i Dziadka 25 stycznia. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci z grupy „Pszczółki” zaprezentowały „Bajkę o tym, jak wróżki i krasnoludki chciały pomóc Babci i Dziadkowi”. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.