Dzień matematyki – marzec 2024

Categories :

Zabawy matematyczne w przedszkolu rozwijają u dzieci logiczne myślenie, inspirują oraz zachęcają do poszukiwania rozwiązań.
12 marca przedszkolaki z naszej grupy obchodziły Międzynarodowy Dzień Matematyki. Było wesoło, zabawnie i aktywnie. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, uczestniczyły w grach, zabawach matematycznych, tańczyły do piosenek matematycznych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Podsumowaniem dnia było wspólne zorganizowanie „Kącika matematycznego”, z którego na pewno będziemy nieraz korzystać doskonaląc nasze umiejętności matematyczne.

dzień matematyki – galeria