DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że Was bajka pokochała.

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a innym razem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Z tej okazji, 6 listopada dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podróż do Krainy Bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – galeria zdjęć