DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Był to dzień pełen ciekawych zajęć, wspólnej zabawy oraz działań na rzecz ochrony środowiska. 

Podczas zajęć dydaktycznych, na podstawie prezentacji multimedialnej, rozmawialiśmy o tym, jak dbać o naszą planetę i dlaczego troska o środowisko jest tak ważna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz przypomniały sobie zasady prawidłowej segregacji śmieci. Tego dnia przystąpiliśmy również do akcji „Sprzątamy naszą gminę”, organizowaną przez Urząd Gminy w Pawłowicach. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy na spacer, podczas którego sprzątaliśmy najbliższą okolicę. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać wiele odpadów i zadbać o czystość naszego otoczenia. W ramach podziękowania za udział w akcji otrzymaliśmy sadzonki kwiatów, które wspólnie posadziliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie. 

To był wyjątkowy dzień, który przypomniał nam, że nawet najmniejsze działania mogą mieć wielki wpływ na ochronę naszej planety!

Dzień Ziemi- galeria zdjęć