„KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY”

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało-czerwono i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dodatkowo w naszej sali, specjalnie na tę okoliczność, powstał kącik patriotyczny, w którym znalazły się książeczki, widokówki, pamiątki i różnego rodzaju przedmioty związane tematycznie z naszym krajem. Przedszkolaki wysłuchały edukacyjnego koncertu pt. „Co to jest Niepodległość?”, autorstwa Pani Patrycji Lipińskiej i wspólnie uczestniczyły w interaktywnych zabawach.

Dołączyliśmy również do akcji „Przedszkola i Szkoły do Hymnu”. O godzinie 11:11 dzieci uroczyście odśpiewały Hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”. Serdecznie zapraszamy do zobaczenia relacji z tego ważnego wydarzenia.

Poprzez aktywny udział w tego typu uroczystościach, przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

„KTO TY JESTEŚ? – POLAK MAŁY” – galeria zdjęć