„PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA”

W piątek  9 grudnia w naszym przedszkolu było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przedszkolaki przyniosły z domów różne świeże owoce. Były między innymi jabłka, mandarynki, banany, maliny, borówki. Wszyscy mieli wesołe minki na widok tak smakowitych owoców. Najpierw dokładnie umyliśmy rączki, a potem ochoczo zabraliśmy się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się! Wyszła wspaniale i smakowała wyśmienicie.

„PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA” – galeria zdjęć