Święto niepodległości – listopad 2023

Categories :

Polska to Ojczyzna moja,
Jestem dumnym więc Polakiem.
Kraj swój kocham i szanuję,
Orzeł Biały moim znakiem.
W mieście flagi rozwinięto,
I me serce się raduje,
Że obchodzę polskie święto.

Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w pracy wychowawczo-dydaktycznej naszego Przedszkola, są obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego w tygodniu poprzedzającym dzień 11 listopada, podjęłyśmy wiele działań, które skupione były wokół wychowania patriotycznego. Starałyśmy się „małymi kroczkami” przybliżać dzieciom obraz kraju rozbudzając w nich „iskierkę” patriotyzmu. Przedszkolaki poznały historię naszej Ojczyzny, jej symbole i najważniejsze dla Polski miejsca. Dzieci, wiedzą jak wygląda flaga i godło, rozpoznają oraz śpiewają Hymn Polski. W naszej przedszkolnej sali powstał  Kącik Patriotyczny oraz własnoręcznie przygotowane przez dzieci flagi narodowe. W przeddzień Święta Niepodległości wzięliśmy udział w zbiorowym odśpiewaniu naszego hymnu w ramach akcji „Szkoła do hymnu” a także zobaczyliśmy interaktywny koncert patriotyczny przygotowany przez p. Lipińską.

święto niepodległości – galeria