WALENTYNKI

W piątek, 13 lutego w grupie 6- latków „Pszczółki” odbyły się zajęcia Walentynkowe. Ich celem było zapoznanie dzieci ze zwyczajami walentynkowymi, rozwijanie postawy życzliwości wobec innych oraz doskonalenie umiejętności czytelniczych i matematycznych. Dzieci rozpoczęły od zabawy dydaktycznej „Ukryty wyraz”, podczas której rozwiązywały proste działania matematyczne, układały wyniki w kolejności rosnącej i odczytały hasło „WALENTYNKI”. Następnie uczestniczyły w rozmowie na temat znaczenia tego wyjątkowego dnia. Wysłuchały opowiadania „Szczęśliwe gąbki” i rozmawiały o dzieleniu się radością, miłością i dobrem z innymi. W zabawie integracyjnej dzieci przekazywały sobie balon w kształcie serca, mówiąc kolegom i koleżankom miłe słowa. Wzięły także udział w „Walentynkowym bingo”. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną- własne kartki walentynkowe. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze, a dzieci aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich proponowanych aktywnościach.

W naszej sali powstała również „SKRZYNKA WALNETYNKOWA” do której dzieci mogły wrzucać własnoręcznie wykonane kartki dla koleżanek i kolegów z grupy. Powstało wiele pięknych i kreatywnych prac, a dzieciom było bardzo miło, kiedy otrzymały niespodzianki w postaci laurek.

Walentynki- galeria zdjęć