Powitanie wiosny – marzec 2024

Categories :

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

21 marca wszystkie przedszkolaki powitały wiosnę. Dzień ten był szczególnie radosny i kolorowy. Pożegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście nowej pory roku – wiosny, jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej grupie przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej: zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną, nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Wszystkie przedszkolaki, wraz ze swoimi paniami powitały wiosnę. Marzannę kolorowym korowodem wyprowadził tłum przedszkolaków, który przemaszerował pochodem po Warszowicach w kierunku rzeki Pszczynki by ją wrzucić do wody. Następnie kolorowy pochód z wiosennym gaikiem wrócił do przedszkola – w ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

powitanie wiosny – galeria