WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Dla sporej części przedszkolaków z grupy „Pszczółki” ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. W związku z tym, aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  w środę 20 marca starszaki udały się z wizytą  do Szkoły Podstawowej.  Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez panią Dyrektor, która w skrócie opowiedziała dzieciom o szkole i obowiązujących w niej zasadach. Dzieci zobaczyły gabinet Pani Dyrektor, świetlicę, szkolną bibliotekę, salę gimnastyczną, salę zabaw oraz gabinet pani psycholog. Miały również okazję uczestniczyć w pokazowej lekcji wychowania fizycznego, przeprowadzonej przez Panią Ewę. Następnie wysłuchały prezentacji przygotowanej przez uczennice szkoły na temat klocków Lego, tworzenia modeli i podstaw programowania. Na zakończenie przedszkolaki tworzyły własne konstrukcje z wspomnianych wcześniej klocków.

Wizyta w szkole miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klasy I. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!

Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia szkoły oraz mile spędzony czas.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ – galeria zdjęć